کتاب لطیف است شب

اثر اف. اسکات فیتزجرالد از انتشارات میلکان - مترجم: اکرم پدرام نیا-دهه 1930 میلادی

دیک دایور، روانپزشک موفقی است که تعطیلاتش را با همسرش نیکول در ساحل ریوریرای فرانسه می‌گذراند و به خاطر داشتن شخصیتی گیرا، استوار و فرهیخته دوستان زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. اما دیری نمی‌پاید که بودن با نیکول روان‌پریش و نیز ورود هنرپیشه جوانی به نام رزماری به دنیای او، مسیر زندگی‌اش برای همیشه عوض می‌شود... اسکات فیتز جرالد در این اثر از نویسنده‌های کلاسیک زمانش چند گامی پیش‌تر می‌رود و شخصیت‌های زن داستانش را از دنیای صرف همسر و مادر بودن بیرون می‌کشد و توانمند به جامعه می‌آورد. او همچنین جنگ، حس جنگ‌جویی، زندگی اشراف و هنرپیشه‌های هالیوود را با دقت نقد می‌کند و آشفتگی درونی زندگی ثروتمندهای آمریکایی را که پس از جنگ جهانی اول، برای سودجویی و تفریح به اروپای ویرانه می‌آیند، آشکار می‌سازد. این رمان یکی از سی رمان برتر دنیا در قرن بیستم است و ارنست همینگوی بارها «لطیف است شب» را بهترین اثر دوست صمیمی‌اش، اسکات، خوانده است


خرید کتاب لطیف است شب
جستجوی کتاب لطیف است شب در گودریدز

معرفی کتاب لطیف است شب از نگاه کاربران
با محبوبیت فیتزجرالد، دشوار است که متوجه شوید که او تنها چهار رمان را نوشت، این آخرین بار است. رمان تاریکی آن است که در زمان تاریکی در زندگی او نوشته شده است. بیماری Zeldas، مشکلات مالی، و مشروبات الکلی همه را به فیتز جرالدس از ذهن است. Ive چند نظر منفی از این رمان را در اینجا در Goodreads خواند و گفت که افسرده است، شخصیت ها کم عمق و غیر قابل مقایسه هستند. که ممکن است تا حدی درست است، اما مبارزات خود و مشکلات، خواسته ها و خیانت های خود هستند، چه آنها را آنقدر قانع کننده و تا واقعی. در هنگام خواندن یک رمان، به ویژه زمانی که رمان نوشته شده و تنظیم شده، باید زمینه را در نظر گرفت. همچنین ذهنیت این مجموعه از مردم و شیوه زندگی آنها تقریبا غیر قابل درک به امروز است. برای من عالی بود. من آن را به 4.5 ستاره می دهم، من نمی توانم آن را در همان سطح به عنوان Gatsby بزرگ قرار داده است.

مشاهده لینک اصلی
این آخرین کتاب فیتزجرالدز بود، یکی پس از The Great Gatsby. این بسیار خوب نوشته شده است و به همان اندازه بسیار افسرده است. قتل و تجاوز و دیک بی رحمانه بدون هدف به دنبال معنی در زندگی وجود دارد و هرگز آن را کاملا پیدا کردن. مطمئنا بعد از اینکه شما Gatsby را به پایان رساند، ارزش خواندن را دارد، اما توصیه نمی شود که در حال حاضر احساس آبی دارید زیرا قطعا شما را تشویق نخواهد کرد. زبان فوق العاده است هر چند و به همین دلیل من آن را به 4 ستاره داد.

مشاهده لینک اصلی
مناقصه شب است داستان غم انگیز از نیکول و دیک غواصان سقوط ازدواج و در پایان حرفه ای پس از نمونه ایده آل از یک زن و شوهر ثروتمند و خوشحال در مقابل world.The غرور من به من یادآور Fitzgeralds کارهای دیگر مانند بزرگ گاتزبی و زیبا و Damned.I این کتاب را با اشتباه به طرف دیگر از بهشت ​​توسط او خریداری شده بود، زیرا فکر کردم چارلی از Perks of Being Wallflower این کتاب را در فهرست خواندنش داشت. از خواندن این کتاب عصر جاز و پیدا کردن آن لذت بردم شباهت بین شخصیت ها و زندگی نویسندگان، نوعی تجربه و خستگی و هیجان را به ارمغان آورد.

مشاهده لینک اصلی
در سال 1932 F Scott Fitgerald در حومه بالتیمور زندگی می کرد. پدرش اخیرا فوت کرده و همسرش Zelda به یک موسسه روانپزشکی در سوئیس متعهد است. سرانجام تصمیم گرفت رمانهایی را که از زمان انتشار The Great Gatsby در سال 1925 به کار گرفته و خاموش کرده بود، در مورد تخریب یک مرد از وعده بزرگ از طریق ازدواج نامشروع. فیتزجرالد در نوشتن رمان، به طور آزادانه از زندگی خود استفاده کرد. این مواد شامل رابطه او با Zelda، زندگی آنها با هم در فرانسه، سبک زندگانی ثروتمند آمریکایی مهاجران جرالد و سارا مورفی، مرگ پدرش، الکل و اعتیاد او، چیزی است که او در مورد روانپزشکی آموخته بود، زیرا Zelda اولین فرسایش ذهنی خود را داشت، و ناامیدی خود را در آنچه که او به عنوان اختراع پتانسیل خود را به عنوان یک نویسنده شناخته شده است. رمان که از این دوره فوق العاده دشوار در زندگی فیتزجرالد ظاهر شد، خواندن آسان نیست. در ابتدا فکر کردم که نمیخواهم خواندن را ادامه دهم، به همین دلیل کمی به کاراکترها و نگرانیهای آنها توجه کردم. با این حال، هنگامی که روایت به فلاشبکس منتقل شد، جزئیات شرایطی که موجب ازدواج شخصیت های مرکزی، راننده دیک و نیکول بود، من علاقه مند به روایت شدم و این علاقه تا پایان ادامه داشت. فیتزجرالدز کار می کند و کمی در مورد شرایطی که در آن نوشته شده است را درک می کند، به تجربه خواندن افزوده می شود. فیتزجرالد به وضوح برای خود بسیار متاسف بود، اما از این خودخواهانه یک رمان قوی و غم انگیز متولد شد.

مشاهده لینک اصلی
من به یاد داشته باش یک سال پیش تماشا و دوست داشتنی سری بی بی سی از این. این به همان اندازه که سازگاری ITV از Brideshead Revisited نبود، اما تنها اقتباس کتاب دیگر تلویزیونی است که از آن دوران باقی مانده است. سرانجام رمان را خواندم. درست است که در ابتدای آن، کمی دچار آشفتگی میشوید - او بیش از ده سال طول کشید تا بتواند بنویسد و او اغلب در آن دوران مست بود - اما وقتی مردم شروع به تیراندازی به یکدیگر می کنند، از شکستن دیک و نیکولا ازدواج فقط زیبا و دلنشین است. داستان فیتزجرالد اغلب خیره کننده است. این ممکن است به عنوان ساختاری به عنوان Gatsby صدا نیست، اما من آن را بیشتر عاطفی جذاب بود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب لطیف است شب


 کتاب برفهای کلیمانجارو
 کتاب مارش رادتسکی
 کتاب شور زندگی
 کتاب تئاتر و همزادش
 کتاب ملاقات در سامرا
 کتاب شاهین مالت